Hydroterapia

oferta zabiegów rehabilitacyjnych

Strona Główna < Rehabilitacja


Hydroterapia, czyli inaczej wodolecznictwo, to metoda lecznicza, która wykorzystuje cudowne właściwości wody. Znana jest od starożytności jako świetny sposób na relaks, ulgę przy różnego rodzaju bólach oraz ogólne wzmocnienie organizmu. Rehabilitacja poprzez wodę pomaga również w reumatyzmie, chorobach skóry i kręgosłupa, a także terapii narządów ruchu.

W naszym ośrodku wykorzystujemy hydroterapię w rehabilitacji pourazowej oraz ogólnej, mającej na celu zwiększenie sprawności organizmu. Wodolecznictwo jest dobre na wszystko i praktycznie nie ma żadnych skutków ubocznych. Ma działanie dobroczynne na każdego, niezależnie od wieku. Poczuj ulgę i relaks dzięki hydroterapii w naszym ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym. Zaufaj naszym specjalistom, którzy dobiorą zabiegi najlepsze dla Ciebie!

Masaże lecznicze

Masaże lecznicze i rehabilitacyjne wpływają korzystnie na krążenie i pobudzają przemianę materii. Pomagają w pozbyciu się bólów kręgosłupa, a także kończyn. Przynoszą ulgę zmęczonym i napiętym mięśniom oraz wspierają walkę z cellulitem. Mają bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm, ponieważ przyspieszają regenerację mięśni i obniżają ich napięcie oraz poprawiają wygląd naszej skóry.

Głaskanie, ugniatanie, uciskanie czy rozciąganie relaksuje i odpręża ciało. Sprawia również lekki, przyjemny ból, który poprawia nasze samopoczucie i dodaje witalności. Masaże lecznicze wykonane przez fizjoterapeutów są nieodłącznym elementem skutecznej rehabilitacji. Terapeuta wykonuje taki masaż seriami, stopniując różne techniki i dostosowując siłę nacisku. Przyjdź do nas na masaż leczniczy, a my pomożemy Ci pozbyć się dolegliwości i odzyskać świetną kondycję!

Kinezyterapia i kinesiotaping

W naszym ośrodku w ramach rehabilitacji oferujemy również kinezyterapię i kinesiotaping. Kinezyterapia to gimnastyka lecznicza, czyli leczenie poprzez ruch. Polega na wykorzystaniu różnych ćwiczeń ruchowych, które mają leczniczy i profilaktyczny wpływ na organizm. Pomaga pozbyć się bólu podczas ruchu, poprawia wydolność i wytrzymałość, wspomaga wypracowanie prawidłowych nawyków ruchowych. Ponadto znacząco wpływa na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i polepszenie nastroju. Kinezyterapia jest wskazana przy wadach postawy, bólach kręgosłupa, stawów, zanikach mięśniowych, schorzeniach kardiologicznych, układu oddechowego i wielu innych problemach zdrowotnych.

Kinesiotaping to plastrowanie dynamiczne, które polega na oklejaniu plastrami miejsc bolących lub narażonych na kontuzję. Metoda jest bardzo popularna wśród sportowców, a od niedawna również u zwykłych pacjentów. A dlaczego? Bo nie sprawia żadnego bólu, jest bezpieczna i działa przez cały czas. Plastry przepuszczają powietrze, są elastyczne i wodoodporne, można je nosić od kilku dni do nawet kilku tygodni. Kinesiotaping zapobiega skurczom, poprawia krążenie krwi i łagodzi bóle. W RehaVital skutecznie stosujemy plastrowanie dynamiczne i pomagamy w walce z dolegliwościami oraz zapobiegamy kontuzjom. Oprócz najpopularniejszych metod rehabilitacji oferujemy też wiele innych, które dopasowujemy indywidualnie do problemów zdrowotnych pacjenta. Organizujemy również turnusy z kompletnymi pakietami zabiegów i opieką fizjoterapeutów. Zapraszamy!