Blog

Witamy na blogu firmy Reha Vital

Strona Główna < Blog

Manicure hybrydowy. Dlaczego lepiej robić go w salonie?

Manicure hybrydowy stał się w ostatnich latach niezwykle popularny. I nic w tym dziwnego. Kobiety kochają lakiery, które trzymają się na paznokciach bardzo długo, a do tego nie sprawiają, że nie wyglądają one nienaturalnie. Im więcej fanek zaczął zyskiwać manicure hybrydowy, tym więcej osób zaczęło oferować usługę jego wykonania. Niestety, nie wszystkie robią to poprawnie.

Odpowiednie kursy

Na portalach internetowych nie trudno kupić podstawowy zestaw do wykonania manicure hybrydowego. Jednak aby wykonać go poprawnie, oprócz narzędzi, potrzebna jest też wiedza. Wykwalifikowane manicurzystki kończą specjalne kursy, na których dowiadują się sporo o dłoniach i paznokciach. Potrafią one między innymi zaobserwować pierwsze oznaki chorób paznokci oraz wiedzą, jak je leczyć. Uczą się również, jakich narzędzi używać i jak o nie dbać, aby zabieg był sterylny i bezpieczny dla zdrowia klientki. Decydując się na manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym, możemy być pewni, że będzie on nie tylko piękny, ale też nie przyniesie skutków w postaci chorób paznokci.

Hybryda a stan paznokci

Domorosłe manicurzystki niestety często psują renomę manicure hybrydowego. Wiele kobiet uważa, że niszczy on paznokcie. To nieprawda! Dobrze wykonany manicure hybrydowy i jego odpowiednie usuwanie z paznokci nie mają negatywnego wpływu na nie, a wręcz chronią je i sprawiają, że stają się one długie i twarde. Wiele niewykwalifikowanych manicurzystek popełnia ogromny błąd, usuwając lakier – mocno zdrapują go pilniczkiem, często uszkadzając przy tym płytkę paznokcia. Nic więc dziwnego, że paznokcie ich klientek stają się coraz słabsze z każdą wizytą. Manicurzystki bez ukończonych szkoleń często nie wiedzą też, jak poprawnie opiłować paznokcie i usunąć skórki, aby wzmacniać płytkę, zamiast ją osłabiać. Przy delikatnych paznokciach lepszym pomysłem jest nadanie paznokciom kształtu owalnego lub migdałka, niż kwadratu, który jest bardziej podatny na uszkodzenia. Manicure nie powinien obejmować tylko pomalowania paznokci. Jeśli dłonie klientki tego potrzebują, manicurzystka powinna zasugerować klientce wykonanie peelingu lub specjalnej maseczki na dłonie.

Wróć do bloga
-->
Jesteśmy na gmb