Blog

Witamy na blogu firmy Reha Vital

Strona Główna < Blog

Kąpiele w mleku. Czy to rzeczywiście działa?

Kąpiele w mleku już w starożytności uznawane były za doskonały sposób na kompleksową pielęgnację skóry. Takim kąpielom regularnie poddawała się nie tylko Kleopatra, ale również Poppea, żona Nerona, królowa Anglii Elżbieta I oraz cesarzowa Austrii Sissi. Od wieków mleko na wykorzystywane było do domowych peelingów, maseczek, kompresów, okładów. Mleczne zabiegi miały na celu odmładzanie skóry, oczyszczanie, upiększanie, a także łagodzenie oparzeń słonecznych.

Tradycja mlecznych kąpieli wciąż jest żywa. A wszystko to za sprawą wyjątkowych właściwości mleka, które można stosować nie tylko do picia, ale i w ramach pielęgnacji urody.

Pielęgnacyjne właściwości mleka

Mleko zawiera w sobie wiele składników odżywczych, które mogą przyczyniać się do poprawy kondycji skóry. Przede wszystkim znajduje się w nim kwas mlekowy, który złuszcza martwy naskórek i sprzyja w regeneracji nowego, pomaga w odbudowie płaszcza lipidowego, zwęża pory, delikatnie rozjaśnia skórę i działa antybakteryjnie. Proteiny aktywują produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego, wpływając pozytywnie na gęstość, elastyczność i odpowiednie nawilżenie skóry. Wapń bierze udział w syntezie kolagenu. Przeciwutleniacze i flawonoidy zawarte w mleku odżywiają naskórek i łagodzą różnorodne podrażnienia.

Dlaczego warto kąpać się w mleku?

  • Dla gładkiej i nawilżonej skóry. Regularne kąpiele w mleku sprawiają, że skóra staje się gładka i miękka w dotyku. Wszystko to za sprawą tłuszczów i białek, które wykazują odżywczy wpływ na skórę. Mleko działa też nawilżająco i kojąco na mocno przesuszoną, szorstką skórę.
  • Dla poprawy ogólnej kondycji skóry. Czujesz, że twoja skóra jest szorstka, sucha i szara? Zwykle po okresie zimowym narzekamy na jej kondycję. Doskonałym sposobem na przywrócenie jej naturalnego piękna jest właśnie kąpiel w mleku. Kwas mlekowy skutecznie usunie martwy naskórek i pomoże w odnowie skóry.
  • Dla odmłodzenia skóry. Regularna pielęgnacja z zastosowaniem mleka zalecana jest w przypadku skóry dojrzałej. Za sprawą składników zawartych w mleku można doskonale odżywić naskórek, przywracając mu blask i redukując problem nieestetycznych przebarwień, które pojawiają się wraz z wiekiem.

 

Wróć do bloga
-->
Jesteśmy na gmb