Blog

Witamy na blogu firmy Reha Vital

Strona Główna < Blog

Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej?

Nie tylko dorośli cierpią na bóle kręgosłupa, powodowane wielogodzinną pracą biurową. Coraz częściej na schorzenia takie jak skolioza skarżą się najmłodsi. Remedium na przypadłości, związane z kręgosłupem, jest codzienna dawka ruchu. Ale jak przekonać do niej nasze pociechy? Sprawdź w naszym wpisie.

Ćwicz razem z dzieckiem

Dobrą zachętą do aktywności fizycznej będą wspólne ćwiczenia z dzieckiem. Nie tylko w ten sposób dasz przykład, że sport to zdrowie, ale również będziesz miał okazję spędzić czas wspólnie ze swoją pociechą. Pozwoli to zbudować między wami więź i sprawi, że dziecko będzie chciało cię naśladować. Dobrym pomysłem będą oferowane przez nas ćwiczenia grupowe „Zdrowy kręgosłup”. Tobie pozwolą się zrelaksować i zrzucić nadmiar stresu, twoja pociecha odciąży kręgosłup, nadwyrężony siedzeniem w ławce i dźwiganiem ciężkiego plecaka.

Nic na siłę

Twojego dziecko nie znosi pływać? Zapisz je na zajęcia z koszykówki! A może nie lubi zabaw zespołowych? Zachęć je do biegania, jazdy na rowerze czy tańca, połączonego z aerobikiem! Przede wszystkim nie zmuszaj swojej pociechy do uprawiania sportu, który nie sprawia mu przyjemności. Zamiast bowiem poprawić jego zdrowie i kondycję na dobre zrazisz go do fizycznej aktywności.

Sport to… dobra zabawa!

Na mozolne, dwu lub trzygodzinne treningi kilka razy w tygodniu przyjdzie jeszcze czas; na razie pokaż dziecku, że sport to przede wszystkim dobra zabawa, która poprawia humor i pomaga się odprężyć! Przed nauką pływania zabierz je do Aqua parku, aby poznało radość, płynącą z wodnych zabaw. W lecie organizuj jak najwięcej zajęć w plenerze: wycieczki rowerowe, jazda na rolkach, piesze wyprawy w niewysokie góry, siatkówka na świeżym powietrzu; wszystko to zachęci twoje dziecko do fizycznej aktywności.

Edukuj swoją pociechę

Podczas zachęcania dziecka do aktywności fizycznej nie zaszkodzi jednoczesne przekazywanie mu solidnej dawki teorii, dotyczącej znaczenia sportu dla zdrowia. Warto tłumaczyć mu, jakie są pozytywne skutki regularnych ćwiczeń dla kondycji całego organizmu oraz dobrego samopoczucia, także psychicznego. Uzbrojone w taką wiedzę, zachęcone twoim przykładem i pozytywnymi wrażeniami z pierwszych sportowych atrakcji, z pewnością będzie podejmowało w przyszłości aktywność fizyczną. 

Wróć do bloga
-->
Jesteśmy na gmb