Blog

Witamy na blogu firmy Reha Vital

Strona Główna < Blog

Dobra forma po siedemdziesiątce. Co robią seniorzy, by czuć się dobrze?

Po przekroczeniu siedemdziesiątego roku życia należy o siebie odpowiednio zadbać. Niezwykle ważna będzie właściwa dieta; unikanie czerwonego mięsa, nadmiernych ilości cukru i ograniczenie kofeiny, przy jednoczesnym włączeniu do jadłospisu większej ilości warzyw oraz owoców. Aby senior czuł się dobrze, musi spożywać co najmniej dwa litry wody dziennie. Niemniej ważne będzie utrzymywanie sprawności umysłowej oraz nierezygnowanie z towarzyskich kontaktów. Senior powinien czuć, że nadal jest potrzebny i otaczać się dużą ilością znajomych oraz przyjaciół. Bardzo istotne w podeszłym wieku staje się także zapewnienie seniorowi codziennej dawki ruchu. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla naszych seniorów!

Dlaczego warto zapisać seniora na kinezoterapię?

Kinezoterapia to inaczej leczenie poprzez ruch, wysoce wskazane dla osób po siedemdziesiątym roku życia. Dzięki niej senior nie tylko pozbędzie się bólu, lecz również poprawi wydolność swojego organizmu i zwiększy jego wytrzymałość. Osoby w starszym wieku bardzo często borykają się ze zwyrodnieniami kręgosłupa; kinezoterpaia pozwoli pozbyć się poczucia dyskomfortu. Jest wskazana również przy bólach stawów, schorzeniach kardiologicznych oraz schorzeniach układu oddechowego.

Jak masaż wpływa na kondycję seniora?

Innym rodzajem zabiegów, które polecamy zwłaszcza seniorom, są rehabilitacyjne masaże lecznicze. Uśmierzą bóle kręgosłupa, bóle kończyn, poprawią przeminę materii i rozluźnią napięte mięśnie. Olbrzymią zaletą leczniczych masaży jest także fakt, iż przynoszą także ulgę w cierpieniu… psychicznym. Głaskanie, ugniatanie oraz rozciąganie relaksuje bowiem i odpręża. Seniorzy nie muszą obawiać się tego typu zabiegów, nasi doświadczeni terapeuci bowiem wykonają masaż seriami, stopniując siłę nacisku indywidualnie, w zależności od schorzeń każdego pacjenta.

Na czym polega Kinesiotaping?

Kolejnym zabiegiem, który sprawi, że senior będzie czuł się dobrze jest kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne. Polega ono na oklejaniu plastrami bolących miejsc. Plastry nie powodują odparzeń, gdyż przepuszczają i są wodoodporne. Plastrowanie poprawia krążenie krwi oraz łagodzi bóle, związane na przykład z reumatyzmem.

Hydroterapia dla seniora

W starszym wieku wskazane są także oferowane w naszej klinice zabiegi z zakresu hydroterapii. W trakcie zabiegów z wykorzystaniem wody pacjentom ustępują różnego rodzaju bóle, a ich organizmy zostają wzmocnione. Oferowaną przez nas hydroterapię polecamy zwłaszcza osobom cierpiącym na reumatyzm, a także na choroby skóry i kręgosłupa.

Wróć do bloga
-->
Jesteśmy na gmb