Blog

Witamy na blogu firmy Reha Vital

Strona Główna < Blog

Coś dla zdrowia i urody – kąpiele w piwie

Osoby szukające dla siebie zabiegów SPA często trafiają na ofertę kąpieli w piwie. Część z nich zastanawia się, czy to nie żart – picie piwa jest przecież szkodliwe dla zdrowia. Jednak kąpiel w piwie wpływa pozytywnie na zdrowie oraz urodę. Kąpiele w trunkach alkoholowych znane były już w starożytności, a współczesne piwo kąpielowe zostało dopracowane tak, by efekt zabiegu był naprawdę widoczny!

Dla zdrowia

Kąpiel w piwie trwa około 20 minut. Wanna z hydromasażem, odpowiednio przygotowane piwo kąpielowe i temperatura kąpieli wynosząca około 35 stopni, mogą zdziałać prawdziwe cuda. W piwie znajduje się bowiem wiele substancji odżywczych – witamina B, sacharydy, proteiny. Ruch wody sprawia, że są one skutecznie wchłaniane przez skórę. Ta regeneruje się, a my czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Kąpiel w piwie jest też swojego rodzaju aromaterapią. Przyjemny zapach wpływa na nas uspokajająco i wyciszająco. Bąbelki z piwa, czyli dwutlenek węgla, sprzyjają procesowi dyfuzji. Dzięki niemu wzmacnia się krwiobieg, a także – poprawia trawienie. Kąpiele w piwie sprzyjają redukcji napięcia mięśniowego, rozgrzewają stawy i wpływają pozytywnie na odporność organizmu. W naszej wannie kąpiele wzbogacone są o koloroterapię. Koloroterpia znana jest już ze starożytnego Rzymu, Grecji i Egiptu. Polega ona na eksponowaniu danej osobie odpowiednich barw, które oddziałują na jej organizm (np. czerwony stymuluje żywotność, niebieski wycisza itp.)

Dla urody

Kąpiele w piwie znacząco poprawiają jędrność tkanki, a także kondycję paznokci i włosów. Hydromasaż w piwnych bąbelkach jest też wspaniałym remedium na cellulit, który z czasem staje się mniej widoczny. Zabieg ten doceniają też osoby, które zmagają się z łuszczycą i egzemą. Piwna kąpiel przynosi ukojenie i ulgę. Dobroczynny wpływ piwa na skórę i włosy z pewnością zauważymy też, fundując ciału maseczki i płukanki na bazie piwa – część przepisów na nie możemy otrzymać od naszych babć. Wiele z nich korzystało  kąpieli i okładów piwnych, gdy miały problemy z przesuszoną skórą. Zabieg normalizuje pracę gruczołów łojowych, jest więc zbawienny dla włosów przetłuszczających się. Piwny rytuał nie jest zalecany osobom z nadciśnieniem krwi czy osłabionymi naczynkami oraz kobietom w ciąży. Powodem jest dość wysoka temperatura kąpieli.

Wróć do bloga
-->
Jesteśmy na gmb