Blog

Witamy na blogu firmy Reha Vital

Strona Główna < Blog

Co warto wiedzieć o mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, nazywanym również kontrolowanym mikropeelingiem. Polega on na złuszczaniu warstw naskórka przy pomocy strumienia mikrokryształów. Strumień podlega pełnej kontroli, a jego źródłem jest specjalistyczne urządzenie. Pozwala ono na dostosowanie stopnia głębności ścierania naskórka zależnie od potrzeb. Zabieg jest mało inwazyjny i pomaga w walce z problemami skórnymi.

Dla kogo mikrodermabrazja?

Wskazaniami do wykonania zabiegu mikrodermabrazji  są problemy skórne, takie jak trądzik i zmiany potrądzikowe, rozstępy, przebarwienia, piegi, blizny czy zmarszczki. Z zabiegu mikrodermabrazji mogą również skorzystać osoby ze skórą wiotką lub zniszczoną słońcem. Polecany jest on dla wszystkich osób, które zmagają się z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, cellulitem oraz pierwszym oznakami starzenia. Mogą go wykonywać nawet osoby ze skórą alergiczną i naczyniową. Metoda jest dedykowana dla każdego rodzaju cery, ale pamiętajmy, że przeciwwskazaniami są poważnie choroby skórne. Mikrodermabrazji nie można wykonać w przypadku chociażby trądziku różowatego, łuszczycy, nowotworów, przerwania ciągłości tkanek oraz zakażeń wirusowych lub grzybiczych.

Korzyści z mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja przede wszystkim oczyszcza i dotlenia skórę. W porównaniu do innych zabiegów kosmetycznych złuszczających naskórek, jest obarczona najmniejszym ryzykiem powikłań. Warto zaznaczyć, że jest to zabieg zupełnie bezbolesny, a jego efekty widoczne są od razu! Wykazuje działanie odżywiające i regenerujące dla skóry. Poprawia nie tylko jej elastyczność, ale również koloryt. Regularne zabiegi mikrodermabrazji sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna i odzyskuje zdrową, naturalną barwę. Wynika to z pozytywnego wpływa na ukrwienie skóry. Zostaje ona ponad to pobudzona do intensywniejszej produkcji kolagenu. Mikrodermabrazja pomaga pozbyć się zaskórników i wyprysków, odblokowuje pory, a także zmniejsza widoczność blizn i zmarszczek. Wzmacnia wchłanianie składników aktywnych, a także rekomendowana jest przed zabiegami laserowymi.

Zabieg mikrodermabrazji można ponad to dostosować do indywidualnych potrzeb skóry, ponieważ występują aż trzy jej rodzaje. Klasyfikowane są ze względu na użyty do zabiegu materiał na:

      - mikrodermabrazję diamentową

      - mikrodermabrazję korundową

      - mikrodermabrazję tlenową

Wróć do bloga
-->
Jesteśmy na gmb